Dünyanın en uzun adamı kimdir ve kaç metredir?

Dünyanın en uzun adamı Sultan KösenDünyanın en uzun adamı bir Türk. Guinness Rekorlar Kitabı’nda dünyanın en uzun adamı olarak önceden yer alan Çinli Bao Çi Shun’dan sonra 10.5 cm daha uzun olan Mardinli Sultan Kösen 2.47 metre‘lik boyu ile rekorlar kitabına adını yeniden yazdırdı.

Sultan Köse’nin rekorları sadece boyu da deği. Dünyanın en uzun el ve ayakları da Sultan Kösen’e ait. Sultan Kösen’in elleri 27.5 ve ayakları 36.5 santim boyunda. Ayakkabı numarası ise 60.

Dünyanın En Uzun Adamı Mardinli Sultan Kösen Kimdir?

10 Aralık 1982 Mardin doğumlu Sultan Kösen Guinness Rekorlar Kitabı’na göre hala yeryüzünün yaşayan en uzun insanı. Boyundaki bu aşırı uzama hipofiz bezindeki aşırı büyüme hormonu salgılayan bir tümöre bağlıdır. Yürümek için koltuk değneği kullanır.

Kösen üç erkek ve bir kız kardeşi ve ailesi ile birlikte yaşamaktadır. Aile fertlerinin boyları normal sınırlardadır. Öğrenim hayatını uzun boyu ve çiftçilik işleri ile uğraştığından tamamlayamamıştır.

 

Share Button

50 yorum yapıldı: “Dünyanın en uzun adamı kimdir ve kaç metredir?

  • NEBİ ŞİRİN

   BENCE BU ADAMIN BİR HİLESİ VAR . MESALA HAVUÇ BOYU UZATIRMIŞ. BENCE BOL BOL HAVUÇ YİYELİM .BOYUMUZ UZUN OLUR.

   Cevap yaz
 1. Cesur Emir

  çççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnnbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbooooooooooooooooooooooyyyyyyyyyyyyyyyyyllllllllllllllllllllllllluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

  Cevap yaz
 2. Ali Çevik

  buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu adamççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççok uzun boylu

  Cevap yaz
 3. feyza

  Ya hepiniz istiyosunuzda hep iyi yönünden bakıyonuz bide kötü yönünden baksanız ben asla istemezdim bu halimden çok memnununum 🙂 🙂

  Cevap yaz
 4. en akıllınız olduğu belli insan oğlu

  hayvan davut ve keriz muhammed salaklar’ı kralları’nı anladımda abdurahman koçum sende’mi salaksın ha koçum bide ben olsam şimsiye kadar……yapardım’ın anlamı ne onuda açıkla canım benim lütfen olurmu

  Cevap yaz
 5. davut

  ben büyük olmak istemem yalnızca okulada gitmek istemem, ama aslında kendim büyümek isterim. bende dünyanın en büyük adamı olsaydım ama malesef kendimiz büyüyoruz, anladınızmı aslında dünyanın en büyük adamı olmak güzeldir ama kendimiz büyüyoruz, çocuklar anladınızmı beni, bence anlamışsınızdır, aslında dünyanın en büyük adamını görmek istiyorum hemde çok, anladınızmı çocuklar?

  Cevap yaz
 6. davut

  ben büyük olmak istemem yalnızca okulada gitmek istemem, ama aslında kendim büyümek isterim. bende dünyanın en büyük adamı olsaydım ama malesef kendimiz büyüyoruz, anladınızmı aslında dünyanın en büyük adamı olmak güzeldir ama kendimiz büyüyoruz, çocuklar anladınızmı beni, bence anlamışsınızdır, aslında dünyanın en büyük adamını görmek istiyorum anladınızmı çocuklar?

  Cevap yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir