PlayStation 4 ve Xbox 720 Ne Zaman Çıkacak? (Çıkış Tarihi)

Xbox,  Nintendo ve PlayStation rekabeti üst seviyelerde olduğu herkesçe bilinir. PES oyunlarıyla PlayStation son zamanlardaki yükselişini hızla arttırmaktadır. PS ve diğer konsolların dünyasında hemen hemen yaklaşık 5 yılda bir oyuncuların karşısına yeni bir model çıkarmaktadırlar. Ancak grafiksel doygunluk ve yeni üretimdeki kalite bu süreyi bundan sonra biraz daha arttıracağa benziyor.

Bundan sonra Nintendo, Sony ve Microsoft’tan gelen haberlere göre yeni konsolların çıkma süresi 5 daha uzatılarak 10 yıla uzayacak. Çünkü son çıkan modeller donanımsal olarak çok güçlüler ve pazar olarak da yeterince iyiler. Zaten oyunculardan da daha hızlı ve daha iyi grafikler sunan bir konsol isteği de gelmiş durumda değil.

İşte bu nedenlerden dolayı PlayStation 4, Wii2, Xbox 720 konsollar en erken 2015 yılı civarlarında çıkacak gibi görünüyor. Hatta bu sürenin biraz daha ileri bir tarihe bile olması muhtemel.

PlayStation 4, Xbox 720 ve Wii 2 fiyatlarına gelince.. Tıpkı PS3 ve Xbox 360’ın çıkışında olduğu gibi bu konsollar da ilk çıktıklarında kullanıcılarını tatmin etmeyen yüksek fiyatlarda çıkacaklardır ancak zamanla fiyatlarda normallere doğru gidilecektir.

Share Button

2 yorum yapıldı: “PlayStation 4 ve Xbox 720 Ne Zaman Çıkacak? (Çıkış Tarihi)

  1. doğukan özkaya

    bence biz bunu birz zor oynucz oyun bu yeni çın PlayStation 4, Wii2, Xbox 720 on te nooi hariası nano teknoloji harikası zaten bu PlayStation 2015 yılında çıkıcak hakada bunu geliştiriyorlar zaten son teknoloji olduğu için dahada geliştiyorlar okudunuz için teşekürler

    Cevap yaz
  2. Ne Nasıl? Yazar

    İsim olarak chip dergisinde yayınlanan bir haberden kaynak aldık ve 5 yılda bir konsolların yenilenmesinde de tahminin bir süre verdik..

    Cevap yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir