Seçim Anketi ve Kamuoyu Yoklaması Sonuçları Son Durum

Seçim Anketi ve Kamuoyu Yoklaması

USADEM 2.160 denekle genel seçimler için bir seçim anketi çalışması yaptı. MHP barajın üzerinde kalırken Ak Parti yeniden iktidar görünüyor.

12 Haziranda yapılacak genel seçimlerine yönelik olan bu anket, 1 Aralık 2012’la 15 Ocak 2013 arasında düzenlendi. AK Partinin yüzde 46.7 ile birinci sırada yer aldırken CHP’nin oy oranı yüzde 27.40, MHP yüzde 11.21 BDP’nin ise yüzde 7.65 oy oranına sahip.

Bilimsel ve akademik bir çalışmanın bir ürünü olan bu çalışma gösteriyor ki Türkiye’de olağanüstü bir durum olmazsa AK Parti tek başına yeniden iktidar olacak.

Ankette “Baykal ve Kılıçdaroğlu dönemlerinde CHP’nin performansı” sorusundaysa Deniz Baykal CHP’sinin başarılı olduğunu söyleyenlerin oranı yüzde 9.5, Kılıçdaroğlu’nu başarılı bulanların oranı ise yüzde 38.6 oldu.

Seçim Anketi yazımız henüz güncellenmemiştir.

Share Button

7 yorum yapıldı: “Seçim Anketi ve Kamuoyu Yoklaması Sonuçları Son Durum

 1. Cemşid

  CHP, nasıl olsa iktidar olmayacak ya… at atabildiğin kadar, atıp tuttu, anketlere göre oyunu arttırınca Kılıçdaroğlu CHP koltuğunda kalacak ya.. rahatlamıştır. Amacı iktidar olmayacağı için atıp tuttu, hasbel kader halk inansa biz de yunanistan gibi elimizdeki son iki adayı satmaya başlardık vesselam… Bunlar artık halkın koyun olmadığını, basın-medyanın da halkın sesi olmadığını görmüyorlar, işlerine gelmiyor. Hala daha halk rahatsız, halk soruyor, kamuoyu… adını kullananlar uyanmıyor, geçmiş olsun halk artık prim vermez… bu yalanlara ve bu basın medyaya

  Cevap yaz
 2. caner

  kasa doldu talibi çok olur boşaltmak içn eski günleri hatırlamak lazım kitap atıldıgın da develiasyon oluyordu AKP tekrar geliyor gümbür gümbür geliyor 100/50 yle geliyor hoş geldin başbakanım tekrar hoş geldin

  Cevap yaz
 3. mehmet

  mete sen hangi partinin yalakasısın adam olana AKP partidir seningibi odamolamamışlara çaresi yoktur müslümanlıkla alakan yoksa kiliseler var senin yerin orası

  Cevap yaz
 4. mete

  bu milleti anlamakta güçlük çekiyorum..
  şehidine kelle baş düşman öcalana sayın diyen vatandaşa ananı da al git diyebilen yüzsüz bir mahlukatı tekrar tekrar başbakan seçiyorlar.. dikkat edin akpnin seçmen kitlesinin en okumuş insanları lise mezunu.. vatandaşı makarna kömürle kandırıyor .. önce aç bırakıp sonra sömürüyor.. bu siyaset değildir.. bu insanlık da değildir.. din sömürücüsü bir parti.. emek hırsızı.. !
  pkk ya bu kadar esnek davranan bu kadar özgürlük veren ak partidir.. ülkeyi bölen her sabah zamlarla uyanmamıza sebep olan ak partidir. uyan eyy TÜRKİYEM uyan vatanı karış karış satanları sandığa göm.. !!

  Cevap yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir