Sosyaraç: Türkiye’nin Sosyal Medya Rehberi

Sosyal medyayı birçok insan sadece Facebook, Twitter ve Youtube gibi sitelerden ibaret olduğunu düşünür. Hatta öyle araçlar vardır ki kendi alanınızla ilgili geniş bir networke sahip olabileceğiniz ve kullandığınızda sınırlarınızın dışına çıkabilirsiniz. O halde Türkiye’de sosyal medya aslında sadece Twitter ve Facebook değil diye harika bir siteyle tanıştıralım sizi.

Sosyaraç, dünyada kullanılan sosyal medya araçlarının kullanımı ve tanıtımına yönelik toplu bir bilgi kaynağının olduğu bir platformdur. İsmini bile ilk defa duyduğumuz birçok servisi Sosyaraç’tan öğrenebilirsiniz. uyduğumuz ama dünyada milyonlarca insanın kullandığı mecralar da bu sitedeki incelemer arasında. Sosyarac, sosyal medya haberlerini yapmak yerine içinde Schemer , Goodreads, Linkedin, Posterous, Quora, Path gibi bir kısmı yeni bir kısmı da Türkiye’de az kullanulan servisi bizlere tanıtıyor. En sevilen yönüyse herhangi bir reklam programına dahil olmaması ve insanları rahatsız eden site dışı içeriklerin olmaması. Umarız siteye reklam koymazlar.

Ayrıca sitede araç tanıtımlarının yanında nasıl sorularına yanıt arayan yazıların da paylaşımını yapıyorlar. Örneğin Facebook zaman tüneli nasıl iptal edilir?, Yeni Twitter’a Nasıl Geçiş Yaparım?, 2011′de Twitter’da En Çok Neler Konuşuldu? gibi başlıklar popüler başlıklar arasında.

Sosyaraç’ı ziyaret etmek için: http://www.sosyarac.com/
Sosyaraç Facebook: http://www.facebook.com/sosyarac
Sosyaraç Twitter: http://twitter.com/sosyarac
Sosyaraç RSS: http://feeds.feedburner.com/sosyarac
Sosyaraç Google+: https://plus.google.com/118360164761543289848

Share Button

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir