Twitter Takipçi Hilesi Virüsünden Nasıl Kurtulurum? Virüs Temizleme

Twitter‘ın kullanıcılarının başına bela olan virüslerden kutulmanın yolunu anlatacağız. Kötü niyetli insanlar bu ortamlara virus yayarak ve spam yaparak kazanç elde etmenin peşine düşmüş durumda. Her an Twitter profilinizde size ait olmayan twet görebilirsiniz. Veya sizin adınıza arkadaşlarınıza çeşitli mesajlar gönderebilirler. Bundan kurtulmak aslında oldukça basit.

Twitter virüsleri aslında Twitter uygulamalarıdır ve sizinizin verdiğiniz uygulamalardan kaynaklanmaktadır. Başkaları bu uygulamaları kullanarak Twitter hesaplarınızı yönetiyor ve sizin başkalarını takip etmenizi veya reklam Twitleri atmanızı sağlıyor.

Twitter virüslerinden kurtulmak için uygulamanız gereken adımlar şöyle;

İlk önce ”Ayarlar” tıklıyoruz ve ”Uygulamalar” bölümüne giriyoruz. Bu bölümde daha önce onayladığımız uygulamaların listesini görüyoruz.

Bu listede Android, İnstagram, İphone güvenli firmaların sağladığı uygulamalar mevcuttur ve bunlar zararsızdır, onları kaldırmayın. Ancak bunların yanında başka Takipçi kazan veya daha başka isimli uygulamalar mevcut ise bunları biran önce kaldırın. Yapmanız gereken tüm bu uygulamaları silmektir. Böylece Twitter’ınızı temizlemiş ve bu Twitter virüslerinden kurtulmuş olursunuz.

Bir daha bu virüslerle başınız belaya girsin istemiyorsanız uygulamaları eklerken veya kabul ederken daha dikkatli olmanız gerekmektedir.

Share Button

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir