Varisten Kurtulmanın Yolları Nelerdir ?

 

 

varis tedavisi

Varislerden kurtulmak için bir çok yöntem geliştirilmiştir bunlar doğal çözümler ve tıbbi çözümler olarak ikiye ayrılır. Bu tip durumlarda eğer varisleriniz aşırı ağrılı değilse size önerebileceğimiz öneriler var.

Doğal çözümler yanıt vermezse acilen bi doktora görünmenizi öneririz . Aksi takdirde bu sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. 

-Duruşunuzda sürekli değişim yapın. sabit durmak kan dolaşımını durdurabilir. Size önerimiz ayaklarınızı uzatmanız hareket halinde olmanız ve uzun süre ayakta durmamanızdır.

-Bacaklarınızı havaya kaldırın ve diz kapağınızı bükmeden bir müddet bekletin. Otururken ayakları havada tutmak inanılmaz derecede kan dolaşımını hızlandırır. Bu duruş damarlar üzerindeki basıncı önleyecektir. Eğer kollarınızda da varisler varsa kollarınızı bükmemeye dikkat etmelisiniz.  Zaman zaman ayaklarınızı kalp seviyenize kaldırmakta varisi önlemekte etkili bir yöntemdir

-Önemli maddelerden biri de varislerden kurtulmak veya önlemek için yüksek topuklu ayakkabılardan ve dar kesim giyisilerden uzak durun özellikle dar paça pantolonlar varise sebep olan faktörlerin başında gelir. Kan dolaşımını yavaşlatır bu durum varisi etkilemektedir. 

-Egzersiz yapın. Öyle sizi zorlayan egzersizler değil. Günde 30 dakikalık bir yürüyüş sizin kurtarıcınız olacaktır. Bu yürüyüş kan dolaşımını hızlandırır. 

-Kilolarınızdan kurtulun sizin için ideal olan kiloya ulaşın. Vücudu bacaklar taşıdığı için aşırı kilo varisleri arttırmaktadır. Size uygun diyeti uygulayın. Hem varisler için hem de daha sağlıklı bir yaşam için kilo verin.

-Fazla tuz alımından uzak durunuz ve sağlıklı beslenmeye dikkat ediniz. Tuzu azaltmak ödemi azaltacaktır.  Bu faydalı yiyeceklerdeki antioksidanlar da güçlü ve sağlıklı damarların oluşmasını sağlayacaktır.

-Alkol ve sigaradan uzak durun . Alkol kan dolaşımını yavaşlatır, sigarayı bırakmak varisten kurtulmakta atılacak en önemli adımlardandır. Genel sağlığınız için bunlardan uzak durmalısınız.! 

-Varis çorabı giyin. Bu çoraplar kan basıncını dengeler. Ağrılarınızı alır. Eczanelerden temin edebilrsiniz.Çoraptan başka, medikal malzeme satan yerlerden varis için yeni teknolojik ürünlerde temin edebilirsiniz, fakat doktorunuza danışmadan bunları kullanmayın.

-E vitamini içeren kremler size yardımcı olabilir. Ağrılarınızı azaltır ve daha sağlıklı görünüm elde edersiniz.

-Atkestanesi varis ağrılarından kurtulmakta ve varisi azaltmakta etkisi bilinen bir bitki özüdür.
Bazı çalışmalar at kestanesinin varis çorabı gibi etkili bir çözüm olduğunu gösteriyor.
Atkestanesi bitkisi damarları desteklemek dendiğinde etkileyici referanslara sahip.
Bitkinin tohumları, kestanenin kendisi, aescin olarak adlandırılan saponin içeren özel bir bileşen içerir ki bu bileşen damarların şişmesini engelleyebilir.
Aescin aynı zamanda anti-inflamatuvar bir ajan olmasının yanı sıra damarın sertliğini kaybetmesini engelleyerek kan damarlarını kuvvetlendirir.
At kestanesi kullanımı ile ağrı, yorgunluk, gerginlik hissi ve bacaklarda şişme, kaşıntı dahil olmak üzere tüm semptomlarda belirgin azalma veya tamamen iyileşme gözlemlenmiş.

-Bu kötü ağrılı görüntülere elma sirkesi sürmenin tıbbi olarak kanıtlanmış bir yararı yok, fakat halk arasında yaygın bir kullanımdır.
Elma sirkesini bir pamuğa sürün ve varisli bölgeye sürerek, ardından bir kumaşla bölgeyi kapatın.
Kumaş bölgede, etkisini göstermek için, yarım saat kalsın.

Share Button

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir