Qnet Nedir? Yasal Mı? Qnet ve Quest.Net Hakkında Çıkan Haberler

Qnet Questnet Yasal Mı?

Uzun zamandır Türkiye’de faaliyet gösteren, eski ismi Quest.Net olan ve kedilerini meşgu göstermek amacıyla ismini Qnet olarak değiştiren Hong Kong menşeli Quest.net organizasyonuyla alakalı haberleri sizlerle paylaşmak istedik. Kaynakların farklı olmasına dikkat ettk çünkü bu işi yapan insanların sadece belli medya gruplarının bu işe karşı olduklarını düşünüyor.

Qnet Yasal Mı? sorusuna en güzel cevap niteliği taşıyan Qnet haberleri.. İşte sizlere çeşitli haber sitelerinde yayınlanan Qnet haberleri ve kaynakları..

Qnet Haberleri:

Ayda 45 bin dolar vaat ediyorlar (Hürriyet, Milliyet)

Türkiye’de daha önce yüzlerce insanı kandıran gruplar İstanbul’un kenar mahallelerinde yeniden faaliyetleriyle gündeme gelmeye başladı. Son olarak Yılmaz Erdoğan’ın ‘Neşeli Hayatlar’ filmine de konu olan bu gruplar insanları yüksek kazanç vaatleriyle kandırıyor. (Devamı..)

(Aynı Haberin Milliyet Linki)

Mardin polisinden Qnet.net operasyonu ( Haber 7 – Cihan)

Mardin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleriinternetaracılığıyla insanları zengin etme vaadinde bulunan Hong Kong menşeli Quest.net organizasyonunun isimli değişikliğine giderek Qnet.net adı altında faaliyetlerine devam eden suç örgütüne yönelik Kızıltepe, Nusaybin ve İstanbul’da operasyon düzenledi.(Devamı..)

(Aynı Haberin Samanyolu Haber Linki)

İsim değiştirerek geldi, Bakan uyardı (Samanyolu Haber)

Türkiye’de 20 milyon dolarlık vurgun yaptığı ortaya çıkan ‘saadet zinciri‘ Quest.Net yeniden ortaya çıktı. (Devamı..)

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan saadet zinciri açıklaması (Milliyet /  ANKA)

Quest.Net International Limited’in Türkiye’deki faaliyetlerinin yasalara aykırı amaç taşıyan piramit bir sistem olduğunun tespit edildiğini ve ilgililer hakkında “nitelikli dolandırıcılık” suçuyla soruşturma başlatıldığına dikkat çekilen açıklamada, söz konusu sistemin şimdi de Türkiye’de “QNet” adı altında faaliyet gösterdiğine yönelik haberler ve vatandaştan gelen telefonlar üzerine Bakanlığın denetim sürecinin başlatıldığı ifade edildi. (Devamı..)

Saadet zincirine büyük darbe (İnternet Haber)

İnternet üzerinden satış konusuyla ilgili qnet isimli firmaya dönük operasyon yapan polis 70 kişiyi gözaltına aldı. (Devamı..)

İstanbul’da operasyon: 75 gözaltı (Samanyolu Haber)

7 ilçede 150 adrese düzenlenen operasyonda 75 kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen “saadet zinciri” operasyonunda 75 kişi gözaltına alındı. (Devamı)

Saadet zinciri’ne polis el koydu (Samanyolu Haber – Cihan)

Kamuoyunda ‘saadet zinciri’ olarak bilinen sistem ve sistem üzerinden üye ve para toplanması mantığıyla çalışan bir şirkete yönelik operasyonda 54 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. (Devamı..)

İnternetteki ‘saadet zincirine’ baskın (NTVMSNBC)

İstanbul’da düzenlenen operasyonda, internet üzerinden “saadet zinciri” kurdukları öne sürülen 70 kişi gözaltına alındı. (Devamı..)

Quest.net’e 3 milyon 640 bin TL ceza (Haber 7 / Zaman)

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın, internet aracılığıyla gençleri zengin etme vaadinde bulunan Hong Kong menşeli Quest.net sitesine 3 milyon 640 bin 236 TL ceza kestiğini açıklandı. (Devamı..)

Quest.net’i durduramıyorlar! (HaberTurk)

Hong Kong menşeli quest.net sitesi, Sanayi Bakanlığı’nın uyarılarına rağmen Türkiye’deki faaliyetlerine devam ediyor (Devamı..)
Bu haberlerden yola çıkarak Qnet eski ismi QuestNet hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

Çok katlı pazarlama (network marketing), doğrudan satışın geliştirilmiş bir türüdür. Doğrudan satış, en bilinen tanımıyla, bir mal ya da hizmetin, tüketicilere yüz yüze bir ilişkiyle ve genellikle de evlerde, işyerlerinde ve perakende satış noktası sayılamayacak yerlerde, bir satışçı tarafından anlatılarak tanıtıldığı bir satış yöntemidir.

19 yorum yapıldı: “Qnet Nedir? Yasal Mı? Qnet ve Quest.Net Hakkında Çıkan Haberler

 1. murat 1461

  Murat arkadaşıma sesleniyorum. Açıklamaya gerek gördüğüm tek konu şudur haram helal konusu, çünkü geri kalan yasallık işin gerçekliği ve kazancı hepsi devlet denetimindedir. Bu gün KOÇ lar neyse Q Net odur diyemicem Çünkü QNet Daha da üstündür. Gelelim Haram Helal Konusuna Emek vermeden para kazanmak demişsin Arkadaşım Emek Bu işin Heryerinde var 1 , Faiz Bu işin Neresinde 2, Ben işin henüz başındayım Ve bu işin başı Biraz Meşakkatli ve Sen kolay Para Kazanmak zannedip işe girdin Zoru Görünce Çark Edip Kendine göre Ayet de Bulmuşsun :) zaten bu günlerde kendine göre ayet bulmak Moda :). Birde Demişsinki kazıklıcak 2 Kişi bulacaksın :) eğer Kazıklanmak buysa Böyle kazığa Can Feda… Biz Ailecek Bu işteyiz İşimiz yoktu birbirinimi kazıkladık herkes kazanıyor. Saklı eğiitimler veriliyor demişsin Eğitimlerin hepsi internette var bu nasıl saklılık :) Ve Evtarzı yerler tutuluyor demişsin kardeşim İş yeri kiraları aylık 5 ile 10 Bin Tl arası kusura bakmada bu paralarıda şirket vermiyor Eve1000 lira verip HOME OFİCE daha mantıklı değilmi ? Ama Anladığım Şuki Seni Oraya Çağıranlar Gerçekten Dostun Değilmiş vesselam Desteklenmemişsin… Şimdi Bu İşe Çağrılıp Bu işe girmek İsteyipde araştırma yapan arkadaşlara sesleniyorum. Eğer sizi Güvendiğiniz bir arkadaşınız bu işe çağırmışsa hiç düşünmeden girip hayatınızı değiştirin. Biz Bu işe Ürün almak için değil Hayatımız değişsin diye giriyoruz.

  Cevap yaz
 2. murat

  ya arkadaşlar kimi kandırıyorsunuz sistemi bir delikanlı gibi çıksın anlatsın nerde o delikanlı neler olduğunu ben çok iyi biliyorum.Bilinçlendirme amaçlı anlatıyım sistemi sistem ilk giriş olarak cahil paraya ihtiyacı olan en güvendiğin 2 arkadaşın dostun akraban yani kazıklayacağın insanları seçiyorsun ondan sonra film başlar sağına bir kişi soluna bir kişi alırsın sonra belli bir puantaj sistemi ile ki insanlar hep daha fazlasını istediği için 4300 tl lik parayı hesaplarına yatırırsın 4300 tl karşılığı saat tatil sağlık gereçleri gibi değersiz ürünleri size satarlar hemde yasal olması açısından faturada kesilir.Verdiği saatler 200 tllik saat bunu tahmini 2300 tlsini QNet firması alır aslında firma amacına ulaşmıştır.çünkü 200 tllik bir ürünü 2000 tl üzerine satmıştır.daha ne olsun geri kalan parada adına lider dedikleri bir vatandaş onada baş kazıklayıcı diyebilirsiniz.onlara pay ediliyor.Yani bundan şunu anlıyorsunuz 4300ü ben verdim ben iki kola ayrıldım onlar 9600 tl verdi onun altındaki onuna altındaki derken aslında sen en güvendiğin adamın parasını yemiş oluyorsun nerdenmi biliyorum bende sisteme girdim ordan biliyorum bir tarafımdan uydurmuyorum.Ya bu işi yapan arkadaşlara soruyorum HARAM nedir.Ey iman edenler! Kat kat artırılmış olarak faiz yemeyin. Allah’tan sakının ki kurtuluşa eresiniz. (AL-İ İMRAN/130) Bu sadece bir ayet alınteri dökmeden emek emek olmadan yemek olmaz.Sizler insanların beyinlerini yıkayıp sistemi sürekli aşılamaya çalışıyorsunuz.Ev tarzı yerleri kiralayıp buralarda saklı eğitimler veriyorsunuz neden bir tabelası yok reklam yok liderler sürekli kimseye söyleyip kafanı karışıtırma diyor madem merkezi var istanbulda neden distiribütörü yok var ama kaçak göçek ev cafe gibi yerler bugün var yarın yok hesabı yerler ya bu anlattıklarıma biride mantıklı cevap versin alnını karışlarım çünkü bende bir ekip kurdum beni kazıklayan iti arıyorum bulduğuma işi bitmiş olacak anlatabildimmi

  Cevap yaz
 3. kenan

  slm arkadaslar qnet hakkında cıkan butun ıddıalar asılsız ve yalandır sunu unutmayınkı meyve veren agac daima taslanır bu tur haksızlıklara kulak asmayın qnet pazarlama devlet desteklı bı fırmadır dıleyen ıstedıgı yere bas vura bılır malıye ler bankalar emnıyet vb… asıl sahtekar olan saadet zıncırı… avoncular… vb kotu fırmalardır qnete ınanın hayatınızı degıstırın saygılar…..

  Cevap yaz
 4. MUrat

  Haberlerin yayınlandığı gazeteler bakarsanız herşeyi anlarsınız. Milliyet ve Zaman Zıt görüşlü gazeteler idi yada öyle biliyorduk. Yaratılmak istenen algı her görüşten gazete aynı fikirde ve aynı haberi yapıyor onun için doğruyu söylediklerini zannetmemezi istiyorlardı. Bu gün geldiğimiz noktada Görüyoruz ki bu gazeteler ve medya yayıncıları aslında anı görüşleri benimsemişler. YANİ Bugün türkiyenin iyiliğini istemeyenler Aynı Q Net İde istemiyorlar ÇÜNKÜÜÜÜ Q net bir MASON Kuruluşu değildirde O yüzden…. Son olarak İşini Doğru ve dürüst yapanlar hem kazanıyor hemde kazandırıyor…..

  Cevap yaz
  • abuzittin

   Madem hizmet yapıyor.neden pazarladkları ürün yada hizmetler sadece rant amaçlı. Kimin ihtiyacı var 1500 liralık saate? para nere gidiyo? ve çalşmadan etmeden nasl bunca para kazanılabilir? ve bu zincirin kırıntıları bile kalmamışken 10 sene sonra neden ülkemizdeler.

   Cevap yaz
 5. yüksel 6527

  artık uyanın kendinize gelin biraz araştırma yapın emniyete gidin vergi dairesine gidin bu işin vergisi veriliyormu bunları soruşturun….QNET hakkında saçma yorumlar yapan arkadaşlara sesleniyorum bunlarda bu işe giren bt si olan ve başarısız olan kişilerdir kişi bir ödeme yapmış ürün almış gitmiş evde yatmış ben zengin olacağım diye varmı böyle birşey ya git bir kalem al zengin ol kişibu işe ne zamanını vermiş nede enerjisini vermiş kimse yattığı yerde para kazanmıyor biraz feda gösterin zaten verdiğiniz feda dan kar edeceksiniz fedakarlık yapın çaba gösterin…kalbinizle inanın aklınızla kazanın……

  Cevap yaz
 6. EMİNE

  bir kervanın büyüklüğünü ona havlayan köpeklerin çokluğundan anlarsınız
  bırakın kimse inanmasın…bırakın herkes olduğu yerde kalsın..

  Cevap yaz
 7. barlas akman

  Arkadaslar iSbatlayın bilmem ne diyonuzda birde siz isbatlayın dolandrıcı oldgunu falan isbatlayın ulan ne var bu işte paratı yatır ürününü al bir su arıtıcısı piyasası nekadar bi bunu ögrenin bakın bu işi bilmeden yorum yapmayın bir cok kişi burdan ekmek yiyo atıptır ya bu qnet avrupadan buraya gelme ve cok güçlü bir firma finansman Olarak Cok güçlü bi kere senin bı sadet zinciri dediklerin yada dedikleriniz bu ibneligi zinalıgı yapan senin türk dostların anlıyomusunuz türkler yani suan bu sadet zinciri avrupada yasal olarak drvam etmekte bilmeden konusmayın bakın arkadaslar inanmayın bu yalan dolan sözlere bu bir iş ve cok iyi bir şekilde ekmek yersiniz şüpesi olan gitsin tcari sicil numarasını alsın arastırsın en basit örnegi 155 arayın o size söylesin oynamayın ayıp arkadaslar bu işi kötüleyen diger firmalar o yüzden inanmayın türkiyrnin anlayışı ekonomik gücü olan herkez direniş yapar türkiyede ekonomi lmiyi var vr bu limiti asmıyorlar bilerek neden direniş olacak yanlışlara dur deme gücümüz olacak bunlar pisklojik baskı arkadaslar ee tabi aclıktan öldürmüyorlar azck bir zamla denge kuruyorlar adamlar zeki siz işiniZe bakın görüşlerinizi degiştirin qnet bir fırsattır degerlendirin arkadaslar degerlendirin ekonomik güçümüz artsın yeter herseye tamm dememiz saygılar adım zonguldak bagımsız dispiretörü ve vesile olan getiren ve kurucuya allah zeval vermesin ekmek kapımız oldu sayelerinde

  Cevap yaz
 8. Semih

  Bence burda temel mantık 1500 tl ile kendi işinin patronu ol :) Arkadaşına de ki sana iş buldum 1500 tlye seni iş sahibi yapıcaz sonra konsepti anlat. adamlar bi zincir oluşturmuş ama titan değil niye biliyo musunuz?

  Açıklayayım;

  Qnet Sizin o çok övüp saydığınız marketin kurumlarının babası. O kurumların hepsini bi çatı altında toplayan bir kurum. 158 Ülkede pazar ağı var. bir pazarlama şirketinin bu firmaya girebilmesi içiin en basitinden patentli bi ürün üretmesi gerekiyor ki bu sadece 1. kural. Onlara girmiycem burda firmayı anlatıyoruz.

  İlk Olarak Network ve marketing kavramlarını bi çözelim.

  Netwörk = Ağ
  Marketing= Pazarlama.

  Qnet diyor ki kardeşim ben sana pazarlama yap demiyorum pazarlamanı ben yapıcam sadece network üzerinden benim reklamımı yap ve bunu profesyonel anlamda yap. Hatta daha da büyük düşün 2n Binary sistemi gibi altlarına yine bu işi seven bilen hatta 1500 tlye iş sahibi olmak isteyen bireyler yerleştir. Onlara da yardım et çünkü yeniler toydur yolu bilmeyebilirler sen bu kişilere de yardım et felsefesi ile yola çıkmıştır Qnet.

  Sizin şu nefret ettiğiniz firma var ya Fedex ve DHL bu çatının altındadır. Hatta F1 yarışlarında bi araca bile sahipler. Altın sikke basıyor adamlar hatta dava kaybetmemişler. Siz neyle uğraşıyosunuz abi herkes kötülemiş firmayı. Bu işinetleştirmek istiyosan git kurumlara sor Vergi dairesine sor sana anlatsınlar kalkıp 2 lavuğun lafıyla sözüyle ali kıran başkesenlik yapmayın. Şöle bi durumda var bazıları bu işe girer kapasitelerini aşar yapamazlar eleman bulamazlar bu yukarıda ki lidere yansır bunlar bile olmaması için Qnet Liderleri Seni eğitirler öyle bir eğitirler ki sen bile dersin ki abi tm ben bu işi çözdüm. The V Qnete aittir Araştrırın bakiim nedir bu The- V :) bol keseden paso atmış birileri hatta birileri karalamış. İnanın arkadaşlar ben hala girömedim bu kuruma ama öle sanıyorum ki ve yanılma payım çok azdır şu an girmemekle zaman kaybediyorum.

  İşin aslı Şirket sana 1500 TL ye iş veriyor. Sende eşine dostuna bu işi anlatıyosun olay bundan ibaret yani abartmanın anlamı yok. Büyüklerimiz Ne demiş Meyve veren ağaç taşlanır. Dava kaybetmeyen bi şirket sizin varsayımlarınızla yıkılır mı?

  Tabii ki Hayır.. Bende Böyle düşünmüştüm.

  Cevap yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>