Quest.Net dolandırıcıları QNet mi oldu?

Quest.Net bu sefer isim değiştirerek yaptıkları vurguna devam etmek istiyorlar. Türkiye’de 20 milyon dolarlık vurgun yapan “saadet zinciri” Quest.Net yeniden QNET olarak ortaya çıktı.

Sanayi Bakanı Nihat Ergün şirketin QNet adını aldığını söyledi ve vatandaşları bu tür yapılanmalara karşı dikkatli olmasını söyledi.

Artık herkesçe bilinen “saadet zinciri” internet üzerinden ürün satışı ve üyelik sistemiyle zengin olmayı vaadeden Hong Kong‘un Quest şirketi isim değiştirdi. 26 Mayıs 2010’da hakkında suç duyurusu yapılan Quest.Net sisteminin QNet adıyla tekrar faaliyete geçti. Ülkemizde “QNet Promosyon Pazarlama ve Turizm Ltd. Şti.” tarafından idare ediliyor ve şirketten gönderilen açıklamada, şirketin 18 Aralık 2010 itibariyle ticari faaliyete tekrar bağladı. Yurt dışı merkezli QNet veya kendisini bu şirketin bağımsız temsilcisi olarak tanıtan kişilerle bir bağlantısının olmadığını açıklayarak güvenirliğini sağlamaya çalışıyorlar.

QNet Ltd. Şti. ile Türkçe ve yazılı olarak düzenlenmiş ve taraflarca imzalanmış bir sözleşmeye sahip olmayanların herhangi bir hak iddia edemiyorlar. “network marketing” ve “multilevel marketing” sistem olarak  kendini tanıtanlara dikkat etmek gerekiyor.

Türkiye’de şuanda network marketing sistemini düzenleyen özel bir düzenleme yok ve Network marketing şirketlerinin Türkiye’de kurulu temsilciliği ya da şubesi bulunmuyor. Bu konuda mağdur olanlar  muhatap bulamıyor ve tüketici mağduriyetlerinin çözümlenemiyor.

Bu şekilde faaliyeti gösteren şirketler kendilerini binary sistem, matrix, breakaway ya da unilevel gibi farklı şekilde tanıtabiliyorlar.

Şimdiye kadar sisteme üye olanların %96’sı zarar etti ve sadece %4’lük bir kesimi kazançlı çıkıyor. Gayri ahlaki piramit sistemi olan Quest.Net’in Türkiye’de 20 bin kişiden 20 milyon dolar toplayarak vurgun yaptığı ortaya çıkmıştı. Yapılan suç duyurusundan sonra18 kişi tutuklanmıştı ve Quest.Net Amerika, İran, Arnatvutluk, Sri Lanka, Malezya, Endonezya ve Afganistan gibi ülkelerde de yasaklanmıştı.

Share Button

12 yorum yapıldı: “Quest.Net dolandırıcıları QNet mi oldu?

 1. Uğur06

  Qnet 2 sene once bulastim cok suslu vaadlerle birkere ustundeki temsilci seni ise aldiktan sonra tanimiyor 90 yil aktif hesap dediler her yil aidat odemeniz gerektgini soylemediler turkiyede qnet yapmak cok zor urunler pahali ve turkiye piyasasina yetersiz kaliyor o verdigim parayla keske kpss kursuna yazilip alnimin teriyle okusaydim bircok arkadasimla aram bozuldu ve hep usttekiler kazaniyor kurucular birinci sirada olanlar artik millet uyandi kazanan kazandi kanmayin boyle sacmaliklara bu sistemde firma sahipleri ve isin basindakiler para kazaniyor siz kaybolup gidiyorsunuz aidati odemezseniz isiniz bitiyor muhatabiniz yok tesekkurler..

  Cevap yaz
 2. eray 06

  Arkadaşlar şirket yasal ewet, paralar yatıyor doğru ama bağımsız temsilciler sizi yarı yolda bırakıyor aynı şey benim başıma da geldi.. Ha yüksek paralar kazanan omurgasız haysiyetsizler varya o seviyeye gelene kadar birçok kişinin hayatını söndürüyor.. Aldığınız para tepeden tırnağa haram biraz vicdan biraz Allah korkusu lütfen… Bakın şirket yasal ve dört dörtlük olabilir ama sakın girmeyin.. İnsanları borç batağına sürüklerken o kadar vicdansız o kadar gaddarlar ki, mideniz bulanır… o şerefsizlere hayır deyin gözünü para hırsı bürümüş temsilcilere hayır demesini bilin !!!

  Cevap yaz
 3. ceyda

  olumsuz yazanlara cevabım şudur şirketime asla laf söyletmem zaten onun bunun lafıyla yaşıyosanız siz boşa yaşıosunuz ve boşa yer kaplıosunuz bu hayatta karşıma geçipte siz dolandırıcısınız diyenin azının payını veririm çatır çatır her türlü ispatlarım şaşa kalır karşımda. Kuş kadar beyniniz varsa qnette olan bi BAĞIMSIZ temsilci bulur ve yardımcı olmalarını rica edersiniz hemen başlar ve hayatınızı kurtarırsınız bizi daha çok ama çok duyacaksınız gün gelcek çok pişman olucaksınız benden söylemesi

  Cevap yaz
 4. burak bey........

  bunların hepsi yalan kimse inanmasın bu şirkete milleti kandırıp hayatlarını si…lar bizim iki arkadaşımızı kandırdılar birine bi dandik kolye birine de bi saat vermişler ama ikiside mal ikisinide kandırmışlar hep yalan söyleyip kandırıyorlar sakına sakın inanmayın bu şirkete yalan hep yalan söylüyor gavatlar bunların …………………. inananda MALDIR…

  Cevap yaz
 5. qnettt

  bu işten zarar edenler varmış yaa en çok ona gülüyorum….nası becerdiniz girdiğiniz işin qnet olduğuna eminmisiniz…ben bu işe para yatırdım ürün aldım ve çok memnunum.ürün aldım ve arkadaşıma tavsiye ettim die kim beni suçlayacak :)))

  Cevap yaz
 6. zülfikar

  madem okadar büyük bir şirket neden hala karalama kampanyalarına bi açıklama bile yapmıyor o işte çalışan bir sürü insan rezil oluyor bir kere bile çıkıp açıklama yapsa ya . ama yok şirketin suçu yok bağımsız temsilcilerin sucu…………

  Cevap yaz
 7. qnet bergamalı

  ARKADASLAR QNET İNSANLARIN GELİR SEVİYELERİNİ YÜKSELTTİGİ İÇİN COK KÖTÜ BİR ŞİRKET İNSANLARIN ALIM GÜCÜNÜ ARTDIRDIGI İÇİN COK KÖTÜ BİR ŞİRKET BAZI ŞİRKETLERİN OYUNUNU BOZDUGU İÇİN KÖTÜ BİR ŞİRKET DÜNYADA ON MİLYON BAGIMSIZ TEMSİLCİSİ OLDUGU İÇİN KÖTÜ BİR ŞİRKET KOMİSYON HAK EDEN BTLERİN KOMİSYONUNU DAKİKA BİLE GECMEDEN HESABA YATIRDIGI İÇİN KÖTÜ BİR ŞİRKET ALLAH ASKINA BİR BAKIN ETRAFINIZA TÜRKİYEDE CALISIPTA MAAŞINI BİLE ALAMAYAN YADA CESİTLİ BAHANELERLE MAASINI KESİNTİ YAPAN OKADAR SİRKETLER VARKİ BUNLARIN HEPSİ DÜRÜST NAMUSLUDA QNETMİ DOLANDIRICI AYIPYA AYIP BİRAZCIK İNSAN TAKLIDI YAPINDA İNSAN SANSINLAR .(HER NE YAZILIRSA YAZILSIN HERNE OLURSA OLSUN QNET ŞİRKETİ İŞLEYİŞİNE SON GAZ DEVAM EDİYOR ) SİZ DEVAM EDİN BAKALIM BİZDE DEVAM EDECEZ YASASIN QNET

  Cevap yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir