Doğacak Bebeğiniz İçin 6 Maddelik Genel İhtiyaç Listesi

  • 27 Ağustos 2020

Anne olmaya hazırlananlar için rehber niteliğinde, yeni doğan bebeklere özel küçük bir ihtiyaç listesi:

  • Giysi: Bebeğiniz için bol bol badi ve zıbına ihtiyacınız olacak. Bunların adedini çamaşır yıkama sıklığınıza göre ayarlayabilirsiniz. İlk aylarda günde en az üç tane kullanacağınızı unutmayın. Haftada en fazla iki kere çamaşır yıkamak istiyorsanız en az 10 tane badi veya zıbına ihtiyacınız olacak. Özellikle serin havalarda doğmuş bebekler için tulum mutlaka gerekecektir.
  • Bebek küveti: En azından ilk birkaç ay bebeğinizi  özel bebek küvetinde yıkamanız önerilmektedir.
  • Bebek bezi: İlk haftalarda bebeğinizin boyu ve kilosuna göre 1 numara bebek bezi kullanmanız sonraki haftalarda bebeğinizin gelişimine göre numarasını değiştirmeniz önerilmektedir.
  • Biberon: Biberon da olmazsa olmaz bir ihtiyaç değil. Çünkü bebeğinizin ilk altı ay sizin sütünüzden başka bir gıdaya ihtiyacı olmayacak. Birçok uzman sadece anne sütü alan bebeklerin ilk altı ay su bile içmesine gerek olmadığını söylüyorlar. Ama anne sütünün yanında ek besinler vermeniz gerektiğinde en az iki tane biberona ihtiyacınız olacak. Biberonunuzu seçerken biberon emziğini de bebeğinizin ayına göre seçmeyi ihmal etmeyin. Bizim tavsiyemiz emzirme döneminiz boyunca biberon ucu olarak da en küçük numaraları tercih etmeniz.
  • Bebek arabası: Bir annenin ilk almak isteyeceği şey artık inanılmaz çeşitleri olan bebek arabalarıdır.
  • Bebek karyolası: Alınacak karyolanın mutlaka “Kalite Onay Belgesi” olmalıdır. Karyolanın kenarları bebeğin düşmeyeceği yükseklikte ve ergonomisi bebeği rahat ettirecek özellikte olmalıdır.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments