Karşılıksız Burs Nasıl Bulunur?

  • 27 Ağustos 2013

Üniversiteyi kazanan ve lise eğitiminin ardından yüksek öğretime geçiş yapan öğrenciler için devlet, vakıf ve üniversitelerden çeşitli burslar verilmektedir. Bunların yanında yurt imkânları, krediler, katkı payları ve gıda yardımları da yapılmaktadır. Bu olanaklar öğrencilerin daha iyi bir şekilde eğitim görmesini amaçlar. Tüm bu imkânlar öğrencilerin daha rahat bir üniversite yaşamı sürdürmeleri içinidir. Özellikle devlet tarafından verilen geri ödemesiz KYK bursları maddi olanakları yetersiz öğrencilerin eğitim hayatlarında büyük bir yere sahiptir.

Bugün üniversite öğrencilerinin büyük bir çoğunluğuna bakıldığında KYK burs ve kredilerinden yararlandığı görülmektedir. Eğer sizler de üniversitede okuyor veya yeni bir üniversiteye başlayacaksanız KYK tarafından verilen kredi ve burslarına başvuru yapabilirsiniz.

KYK bursu/kredisi almak için üniversite öğrenimi görüyor olmak yeterlidir. (Açık öğretim öğrencileri için anne ve babasının vefat etmiş olması ve ya şehit ve gazi çocuğu olması şartları aranmaktadır.) Örgün öğretimin yanında ikinci öğretim öğrencileri de bu burslardan yararlanabilmektedir. Üniversitelerde yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler için de çeşitli burslar vardır.

Türkiye’de burs veren vakıf, dernek, üniversite, kurum ve kuruluşların bir arada olduğu www.burshaberleri.com sitesinden tüm burslara ulaşabilir internet sitelerini ziyaret ederek koşullarını öğrenebilirsiniz.

Burs Haberleri sitesinde yer alan bazı burslar:

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments