Çamaşırları beyazlatmak için neler yapılmalı?

  • 26 Eylül 2010

Çamaşırları beyazlatmak için kullandığınız beyazlatma ürünlerine ve ekstra harcama yaptığınız deterjanlara yüklü paralar vermeden önce bir de bunları deneyin.

Çamaşırlarınızı yıkarken kaynama suyuna birkaç damla limon sıkın. Beyazlatma işleminde etkili olduğunu sizler de göreceksiniz.

Diğer çok kullanılan ve faydasını gördüğümüz bir yöntem daha var. Çamaşırları çamaşır makinasından çıkarmadan önce yıkama suyunun çektiği esnada makinayı durdurun. Suyuyla birlikte kalan elbiseleri öylece yarım saat veya 1 saat bekletin. Beklemeden sonra makinayı tekrardan çalıştırın ve çamaşırlarınızı toplarken aldığınız verimi gözlerinizle görün. Renklilerin parlaklığı beyazlarınsa daha beyaz olduğunu göreceksiniz.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Nermin Yıldız
Nermin Yıldız
13 yıl önce

Çok yüksek derecelerde yıkama yapmak zaten maliyetli olur… ülkemizde deterjan yardımcı ürünler var fakat marka olmuşlar ve fiyatları çok yüksek. Ürün içeriği aynı olan türk malı ürünler kullanarak düşük sıcaklıta bile bembeyaz çamaşırlar elde edebilirsiniz. Ürün içeriğinde STPP yani fosfat olması sudaki kireci önler suyun kalitesini artırır kaliteli bir yıkama sağlar ayrıca Sodyum Perkarbonat içermesi Çamaşırdaki lekelerin çıkarmasını sağlar yani beyazları doğal ilk günkü beyazlığına kavuşturur. Doğal beyazlık için fosfat ve sodyum perkarbonat içeren ürünleri almanız yeterli olacaktır.