Cilt Bakımında En Çok Yapılan Hatalar

  • 8 Kasım 2020

Farketmeden de olsa cildinize yaptığınız yanlışlarla cilde zarar veriyor olabilirsiniz. Cilt bakımında en çok yapılan bu hataları sizler için derledik.

Nemlendirmeyi unutmak:  Nemlendirici ve yumuşatıcı ürünler, kuru deri tedavisinde,  normal derinin günlük bakımının sürdürülmesinde ve birçok deri hastalığının yan tedavisinde kullanılmakta ve giderek önem kazanmaktadır.

• Makyajla uyumak: Bu, birçok kadının sıklıkla yaptığı bir hatadır. Özellikle de yoğun iş hayatı olanların. Eğer güzelliğinizi korumak istiyorsanız makyajla yatmamanız gerektiğini bilmelisiniz.

Peeling uygulaması yapmamak: Peeling yöntemiyle yüzeydeki kırışıklıklar, cildin erken yaşlanması, kan dolaşımı bozukluğu, güneş hasarları, lekeler ve sivilce izleri üzerinde etkili olunur.

Kullanılan makyaj fırçalarını temizlememek: Kullanım sıklığına göre değişmekle birlikte en geç ayda bir defa makyaj fıçarlarını yıkanmalıdır. Bu şekilde malzemelerimiz üzerinde bakteri üremesi engellenmiş olacaktır.

• Yetersiz yıkamak: Yüzünüzü yıkarken soğuk su yerine ılık su kullanın, ılık su cilt ısınıza daha yakın olduğu için özellikle temizleyicilerin yağ ve kirleri daha iyi eritmesine yardımcı olur.  Soğuk suyla ve yetersiz yıkanan ciltlerde akne sorunları baş göstermektedir.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments