Ev İçin En Uygun Aletler

  • 24 Ağustos 2020
Özellikle bu zorlu pandemi günlerinde spor salonlarında spor yapmaktansa insanlar artık evlerinde spor yapmak istiyor. Evinin bir köşesine spor salonuna çevirmek isteyenler bu yazıyı okuyabilir. Teknolojinin ilerlediği bu günlerde eve alınabilecek spor aletleri seçenekleri oldukça fazla.

Koşu Bandı

Kalori hesabı yapabilmesi, hızı kademeli arttırma, eğimin hareket halindeyken ayarlanabilmesi, nabız ölçme gibi özellikleriyle kullanımının kolay olması koşu bandını ev için en çok tercih edilen spor aleti yapmaktadır. Ancak motorun ve üzerinde koşan kişinin çıkardığı sesi göz önünde bulundurmayı unutmayın!

Egzersiz Bisikletleri

Egzersiz bisikleti egzersize yeni başlayanlar için son derece uygundur. Kapladığı yerin ufak olması ve zorluk derecelerinin kişiye göre ayarlanabilmesi tercih sebepleri arasındadır. Sessiz olması ve bacak kaslarını çalıştırması nedeniyle tercih edilen bisiklet, eklem rahatsızlıkları bulunanların kaçınması gereken bir spor aletidir. Açık havanın tadını vermeyeceğinden sıkılma ihtimalinizi de unutmayın!

Kürek Makineleri

Kürek makineleri kolları ve omuzları güçlendirmesiyle büyük kas gruplarını çalıştırmak için oldukça ideal bir spor aleti olma özelliğini taşır. Kopmayan lastikli egzersiz spor aleti, masajlı motorlu koşu bandı, atlama ipi bel inceltici diskler oldukça revaçta. Bunu yanımda eliptik bisiklet dedi de seçenekler arasında. Özellikle vücut geliştiricileri için dambıl seti ve ayarlanabilir kapı barfiks baldırını söylemeye gerek yok.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments