Genel Seçim Anketi Sonuçları Son Durum

  • 10 Temmuz 2020

ORC ARAŞTIRMA araştırma şirketinin 10 Temmuz 2020 genel seçim sonuçları anketi.

Bu Pazar genel seçim olsa (Türkiye Geneli)

AKP: 37,3
CHP: 26.2
MHP: 13,0
HDP: 10,4
İYİ PARTİ: 6,8
DEVA: 2,6
GELECEK: 1,7
SAADET: 1,1
DİĞER: 0,9

Subscribe
Bildir
guest

17 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Cemşid
Cemşid
13 yıl önce

CHP, nasıl olsa iktidar olmayacak ya… at atabildiğin kadar, atıp tuttu, anketlere göre oyunu arttırınca Kılıçdaroğlu CHP koltuğunda kalacak ya.. rahatlamıştır. Amacı iktidar olmayacağı için atıp tuttu, hasbel kader halk inansa biz de yunanistan gibi elimizdeki son iki adayı satmaya başlardık vesselam… Bunlar artık halkın koyun olmadığını, basın-medyanın da halkın sesi olmadığını görmüyorlar, işlerine gelmiyor. Hala daha halk rahatsız, halk soruyor, kamuoyu… adını kullananlar uyanmıyor, geçmiş olsun halk artık prim vermez… bu yalanlara ve bu basın medyaya

onrglc
onrglc
13 yıl önce

AK PARTİ İYİDE. HAS PARTİYE NASILBAKLIYOR ACABA NE OLUCAK BU SECİMLER?

ilker
ilker
13 yıl önce

PARA VE ÇIKARI İÇİN OYUNU SATAN. HEM DİNİNİ HEM DE IRKINI HİÇE SAYANDIR .

ilker
ilker
13 yıl önce

artık lütfen kendi çıkarlarımızı değilde gelceğimizi düşünelim. bu memleket ne dinini ne de ırkını unutur.bunu kimsenin üstlenmesine ihtiyaç yok sadece şu tablayu görün 8 yıllık AKP yönetimde sağlık düzelmedi sıra beklemesi azaldı biraz e bir takım yollar yapıldı dolar ve euro hiç değişmedi sayılır(parası olana tabi) 1-çoğu kamu kuruluşu satıldı geliri geçmişin borcunu ödüyoruz denildi.2-işçi memur esnaf emekli çiftç vb.zor durumda3-nedense hep cemaate bağlı firmalar ihale kazandı4- TERÖR TERÖRİSTLER ARTIK SÖZ SAHİBİ 5-BU MEMLEKET AK PARTİ DÖNEMİNDE NE ÜRETTİ SÖYLEYİN BANA NE ; CEHALET DİZ BOYU EĞİTİM ZORDA YETER ARTIK DAHA FAZLA YAZAMAYACAĞIM AMA BU BÖYLE GİTMEYECEK HERKES BİLSİN.

Nuri Kayıp
Nuri Kayıp
13 yıl önce

iş aş sıkmabaş

numan koyar
numan koyar
13 yıl önce

mehmet kemal adın peygamber adı adını değiş bence sen yorgo koy adını dinle imanla alakan yok belli senin cehennemden nasıl kaçcan merak rdiyorum

caner
caner
13 yıl önce

kasa doldu talibi çok olur boşaltmak içn eski günleri hatırlamak lazım kitap atıldıgın da develiasyon oluyordu AKP tekrar geliyor gümbür gümbür geliyor 100/50 yle geliyor hoş geldin başbakanım tekrar hoş geldin

mehmet
mehmet
13 yıl önce

mete sen hangi partinin yalakasısın adam olana AKP partidir seningibi odamolamamışlara çaresi yoktur müslümanlıkla alakan yoksa kiliseler var senin yerin orası

a. kasalak
a. kasalak
13 yıl önce

yapmayın arkadaşlar ben 2001 kırizini yaşadım memleketin ne kadar aciz hasta bir ülke haline geldi gördüm amerika başkanının yanında başbakan ecevitin ne kadar zavallı bir duruş fotoğrafı hala hafızamda bence çok haksızlık ediyorsunuz.

ferdi
ferdi
13 yıl önce

akp iktidardan giderse akıllar nasıl ileri gidecek bu akıllar akp yok iken ilerimiydi sanki ve o zaman türliyeye hangi ülkenin papazı gelip dinsizleştircek lütfen bunlarıda yazınız çünkü tükiyenin yarısı akp li siz tarif etmeseniz biz bu akılla wc ye bile gidemeyiz.

mete
mete
13 yıl önce

bu milleti anlamakta güçlük çekiyorum..
şehidine kelle baş düşman öcalana sayın diyen vatandaşa ananı da al git diyebilen yüzsüz bir mahlukatı tekrar tekrar başbakan seçiyorlar.. dikkat edin akpnin seçmen kitlesinin en okumuş insanları lise mezunu.. vatandaşı makarna kömürle kandırıyor .. önce aç bırakıp sonra sömürüyor.. bu siyaset değildir.. bu insanlık da değildir.. din sömürücüsü bir parti.. emek hırsızı.. !
pkk ya bu kadar esnek davranan bu kadar özgürlük veren ak partidir.. ülkeyi bölen her sabah zamlarla uyanmamıza sebep olan ak partidir. uyan eyy TÜRKİYEM uyan vatanı karış karış satanları sandığa göm.. !!

faik
faik
13 yıl önce

İŞ, AŞ, MAAŞ İSTEYENE İŞTE MİLLİ MUTABAKAT İTTİFAKI. BAS MÜHRÜNÜ 2. SIRADAKİ DEMOKRAT PARTİ’YE !..
OYLAR DEMOKRAT PARTİ’YE. ŞİMDİ MİLLETİMİZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAK. OYLAR KIRATA DEMOKRAT PARTİ’YE. YETER SÖZ MİLLETİN !..

Mehmet Kemal
Mehmet Kemal
13 yıl önce

AK Parti bir dört yil daha iktidar olursa; memleket ekonomik olarak bir miktar gelisse bile millet akil-fikir bir on yil daha geri gider..
Millet iyice bir ‘din manyagi’ olur… Seriat özlemcileri çok, çok artar..
Amerika’daki “hoca”nin gelmesiyle de Humeyni’nin yaptigi gibi bir Islami Devrim yapilmis olur…
Ondan sonrasi çok karanlik bir gelecek ülke için tabii…

NEVZAT GÜLER
NEVZAT GÜLER
13 yıl önce

NE KADAR ÇOK YALAKASI VAR,,,,

ALİ BERKİN
ALİ BERKİN
13 yıl önce

YAŞAR TOSUN ANKARA 1. BÖLGE ADAY ADAYIDIR HAYIRLI OLSUN

mehmet
mehmet
13 yıl önce

tabiki akparti

pakize
pakize
13 yıl önce

iş aş haydar baş