Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  • 15 Kasım 2010

-Göz kalemleri kullanması en kolay üründür.Kusursuz bir uygulama için daima kaleminizin ucunu iyi açın.Sıvı eyeliner ise biraz daha maharet ister.

-Eyeliner kirpiklere yakın uygulanmalıdır, ve uygulama için elinizin titrememesi gerekir.Başarılı bir sonuç için en kolay kullandığınız eyeliner’ı seçin ve unutmayın, ne kadar sık kullanırsanız o kadar beceri kazanırsınız.

-Beyaz tenli kadınlar için yumuşak kahverengi ya da gri tonlar daha uygun olur.Gece ise , göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir.

-Siyah göz kalemi, siyah saçlı,esmer tenli bayanlar için çok uygundur.Esmer olmayanlarda bu renk göz kalemi ve eyeliner çok koyu görünebilir.

-Eyeliner’ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü yapamıyorum diyorsanız işte size bir öneri.

-Mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdiğiniz üst gözkapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca bir çizgi çekin.

-Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli,dışa doğru uzamamalıdır.Alt gözkapağına kesin bir çizgi çekmek istemiyorsanız,buraya eyeliner’la yanyana noktalar yapın veya eğrilmemesi için kısa kısa çizgiler çizin.

-Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizilmesi de hoş bir görünüm kazandırır.Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments