Nasıl Zayıflarım, Nasıl Kilo Verebilirim? Zayıflama Yöntemleri

  • 14 Nisan 2011

Eğer aç kalmadan kilo vermek ve yediklerinizden vaz geçemiyorsanız bu küçük tavsiyeleri uygulayarak zayıflama yolunda büyük bir adım atmış olursunuz.

Bilgisayar başında yeme içmenize dikkat edin

Yapılan bir araştırmada en çok kilo alınan zaman dilimi bilgisayar başında geçirdiğiniz zamandır. Eğer zayıflama hayali kuruyorsanız, bilgisayar başına geçmeden önce yanıbaşınıza az kalorili, sağlığa uygun atıştıracak bir şeyler koyabilirsiniz.

Alternatif tatlardan uzak durmaya çalışın

Farklı gıda çeşitliliği yeme içme miktarını çok fazla arttırdığından, öğünlerinizi çok farklı değişik tatlarla doldurmamaya çalışın. Örneğin bir sandviç ve yanında bir meyve yerine, sandviç ve karışık meyve tabağını tercih etmeyin.

Arabada ve televizyon önünde yemek yemeyin

Yemek yemek için kendi belirlediğiniz bir yer seçin. Münkünse farklı yerlerde yemek yememeye çalışın, bu alışkanlık daha fazla miktarda yemeye yol açacaktır.

Uykunuza dikkat edin, uykusuz kalmayın

Yapılan bir başka araştırmada uykusuz kalmak veya geç saatlere kadar aykta olmak yemek yeme miktarını arttırıyor. Bilindiği üzere gece yenilen yemeklerin sindirimi zor olduğundan uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir alışkanlık değildir. Özellikle zayıflama döneminde eğer diyet yapıyorsanız mutlaka uyku zamanlarını düzenlemeniz gerekecektir.

Kilo Vermek İçin Stres Kontrolü

Çok fazla strese maruz kalan insanlar kendi üzerlerinde kontrol uygulayabilme yeteneği zayıflıyor. Eğer çok falza strese maruz kalıyorsanız spor yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments