Günümüzde En Çok Tercih Edilen Televizyon Türleri

  • 24 Ağustos 2020

Günümüzde en yeni teknoloji olarak 3D ve OLED ekranlı televizyonlar öne çıkmakla beraber, genel kullanım itibariyle iki ana televizyon türü sayılabilir.

LCD Televizyonlar

LED televizyonlar dan önceki LCD teknolojisi panellerinde kullanılan malzemelerden dolayı hem ağır hem de görüntü olarak oldukça hem de görüntü olarak oldukça kalındı.

LCD Televizyonlar

Teknolojinin gelişmesi ve tüketici ihtiyaçlarını değişmesi LCD televizyonların içinde kullanılan floresan ampulleri yerine led teknolojisi kullanılmıştır. LED televizyonlar Nafiz üretimi bakımından LCD televizyonlara göre daha tasarrufludur.

OLED Televizyonlar

LCD ve LED teknolojileri televizyonların ardından OLED televizyonlar son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Panellerin içinde bulunan arka ışık aydınlatmasına ortadan kaldırarak yeni bir teknoloji sunmaktadır. OLED teknolojisinde ekranındaki her bir pikselin ışığı sadece gerektiği zamanda üretilir ve sadece gerekli olan renkli pixeli çalıştırılır. Her bir pikselin üzerinde birden fazla renk seçeneği olduğundan diğer televizyon türlerinde 3 katmanlı yapı ortadan kaldırılmıştır. Böylece OLED ekranlar LED ve LCD panellere göre çok ince bir yapıya sahiptir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments