Work and Travel(WAT) Nedir? Şartları, Fiyatları, İşleri Nelerdir?

  • 20 Mart 2013

word-and-travel-watWork And Travel programı gidilecek olan ülkenin hükümeti kontrolünde yapılan, dünyanın farklı ülkelerinden üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca çalışıp yabancı dillerini geliştirme imkanları buldukları bir programdır. Aynı zamanda dünyayı ve farklı kültürleri tanıma imkanı sağlayan kültürel bir değişim programıdır. WAT (Work And Travel kısaltılışı) programı Amerika’yı bir turist gibi değil içinden biri gibi yaşamanıza olanak sağlamaktadır. WAT ile seyahat harcamalarınızı tekrar kazanıp yanınızda kazanabildiğiniz ölçüde bir miktar parayla dönebilirsiniz.

Work and travel programına katılmak için öncelikle üniversite öğrencisi olmak ve aynı zamanda tam zamanlı örgün bir eğitim alıyor olmaktır. Work and travel programına katılan kişilerin programdan verim elde etmeleri için en az orta seviyede İngilizce konuşabiliyor olmaları gerekmektedir. Başarılı vize başvurusu amacıyla adayların akademik not ortalamarının 4 üzerinden 2 olması tercih edilir.

Eğlence & Su  Parkları, Otel /Resort & Casino İşleri, Otel İşleri / Hotel Jobs, Restaurant – Cafe, Mağazalar gibi yerler çalışabileceğiniz işler arasında.

Şirketin alacağı ücret kayıt tarihinizle ve gideceğiniz yerle birlikte değişir. Amerika için 1600 ile 1900 dolar arasında değişir. Uçak biletlerini de 800-1200 dolar arasında değiştğini ve bir miktar para da yanınınzda bulunması gerekirse toplamda değişken bir fiyat aralığı oluşmaktadır.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ali Erhan KIZILCIK
Ali Erhan KIZILCIK
12 yıl önce

Merhabalar, yazılar için tebrik ediyorum sitenizdde güzel olmuş gayet başarılı. Admin ilede iletişime geçmem gerek, bana ulaşırmısınız.